Zahájení činnosti bývalého Fotoklubu Štětí se datuje někdy od roku 1970. Počet členů tehdy kolísal mezi 10 – 15. Fotografové ze Štětí se scházeli pravidelně a byli v pravidelném kontaktu i s Okresním fotoklubem v Litoměřicích.

Činnost fotoklubu byla podporovaná místním výrobcem buničiny a papíru Severočeskými papírnami.

Fotografie jednotlivých členů byly tenkrát po výběru a schválení vystavovány v „Závodním klubu ROH SEPAP Štětí“. Jako motivaci dostávali autoři za každou přijatou fotografii finanční odměnu nebo fotomateriál. Tak to je už opravdu jen historie.

Činnost klubu skončila koncem roku 1989 a obnovena byla až v roce 2002.

V současné době má Fotoklub 10 členů. Spolupracuje s městem Štětí na různých projektech (např. dokumentace proměny města Štětí v čase, hudební festival FEDO )a také se sportovním areálem Labe Aréna, pro který fotografuje různé sportovní i společenské akce.

Město Štětí Kulturní a informační zařízení Města Štětí Labe Aréna